YATAK ODASI DEKORASYONU

YATAK ODASI DEKORASYONU
15 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 461 kez okundu.

Hepimiz genel ihtiyaçlarımızı karşılamak için  her geçen gün biraz daha fazla çalışmak zorunda kalıyoruz. Yoğun iş temposuyla tüm gün oradan oraya koşturarak evde, dışarıda ve işte  baskı altında gerek bedenen gerek de psikolojik açıdan çok fazla yoruluyoruz.

Yaşadığımız ev bu sebeple bizler için kaçış noktası, huzurlu bir yaşam alanı olarak yorgunluğumuzu üzerimizden atıp, dinlendiğimiz ve ertesi gün uyandığımızda güne dinç olarak başlamamızı sağlayan yerdir.

Dinlenme yeri evimizin yatak odalarıdır, iyi bir uyku çekebilmek için gerek yatak seçimi gerek de dekorasyon bu konu için oldukça önemlidir.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı sorusu evlenip yeni ev kuracaklar, eşyalarını yenileyecek olanlar tarafından çokça sorulur. Bu yazımızda Yatak Odası Dekorasyonu hakkında konuşacağız.

Yatak Odalarında Duvar Rengi Nasıl Olmalı

Renkler yaşamımızda seçimlerimizi bazen o kadar çok etkiliyor ki düşününce siz de fark edeceksiniz. Mobilyalarınız ya da aksesuarlarınız daha hareketli ise daha mat sade renklerden tercih etmelisiniz.Yatak odalarında sevdiğiniz her rengin açık tonlarını kullanabilirsiniz. Daha çok kullanılan renk son zamanlarda beyaz, deniz kabuğu,  mavinin tonları, krem, toprak tonları duvar renkleri oldukça güzel duruyor. Duvar kağıdı da tercih edilir. Nötr renkli duvar kağıtlarında hareketli mobilyalar ve desenli duvar kağıdı kullanacaksanız şayet daha sade halı ve perde seçmelisiniz.

Yatak Odalarında Mobilya Seçimi

Beyaz renkli mobilyalar yatak odalarını daha büyük ve ferah gösterir. Mobilyalarınızı ayaklı tercih etmenizi öneririm.

Kahve renkli mobilyalar odaya daha ağır klasik hava katmaktadır.

Country tarzı mobilyalar ise benim favorim 🙂

Eşyalar her ne kadar odanın tarzını belirlese de önemli olan odanın içindeki huzur 😉

 

Yatak Odalarında Aydınlatma

Direkt tavan lambası yerine abajur ya da ışığı yere yansıtan yer lambaları, sizin tarzınızda lambaderle daha tarz yatak odalarına sahip olabilirsiniz. Aydınlık odalar daha çok salon ve oturma odaları için olmalı.

Yatak Odalarında Ayna

Ayna olmayan yatak odası düşünemiyorum. Takı dolabı tarzı aynalar son zamanlarda çok kullanışlı oluyor. Klasiği seven biz kadınlar gardırobumuzdaki aynalardan da vazgeçemiyoruz.

 

 

 

 

 

Birbirinden güzel Yatak Odası Mobiyalarını enzahome.com.tr ve dogtas.com.tr  ‘den bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git