TIRNAK BAKIMI VE OJE

TIRNAK BAKIMI VE OJE
16 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 566 kez okundu.

İnsanlarla olan ilişkilerimizde he ne kadar iç güzellik benim için önemli diyorsak da elin , yüzün , kılık kıyafetin, saçların bakımlı , tertipli ve temiz olması bizler için önemlidir.İnsan etrafına baktığında düzen, çekicilik , estetik bir tavır görmek ister. Bu sebepten ötürü önce kendimizi  sonra da etrafımızı çevremizi düzenlemek gerekir.  Üzerinde çok fazla durulmasa da tırnak bakımı bunlar içinde en önemlisidir.

Misafirliğe gittiğiniz ev sahibi , sizi son derece hoş karşılayıp, en güzel kıyafetlerini giyinmiş olsa, temiz eviyle karşılamış olsa ve sizlere pastalar börekler yapmış olsa ve siz ev sahibinin tırnaklarının bakımsız, kirli olduğunu görseniz ne olur? Doğal olarak hayran kaldığınız ev gözünüzde bambaşka bir şeye bürünür. Bu sebeple tırnakların bakımı , özeni de en az cilt bakımı kadar önemlidir.

Tırnak bakımı uğraş gerektirmeyen çok kolay yöntemlerle de gerçekleştirilebilir. Tırnak bakımı ile ilgili merkezlere gidecek kadar maddiyata sahip değilseniz evinizde de kolaylıkla ve çok fazla para harcamadan kendi bakımınızı yapabilirsiniz. Tırnaklarınız kırılmadan en düzgün biçimde kesmek istiyorsanız en güzel zaman duştan sonrasıdır. Sıcak duştan sonra kesilen tırnak en güzel şeklini alır. Kestikten sonra vaselin uygulayın tırnaklarınıza. Vaselinden sonra da rahatça törpünüzü yapabilirsiniz. Tırnaklarınız enfeksiyonlardan koruyan kitükülleri kesmemeye dikkat edin. Ama eğer sizi çok rahatsız eden bir görüntüye dönüşürse kitüküller mutlaka nemlendirici uygulayıp öyle kesin.

Tırnaklarımızın bakımını yaptıktan sonra sıra geldi ojemize. Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı, ruh halimizin yansıması ojenin düzgün olması için size yardımcı olacak birkaç püf noktası var.

                                           

Günümüzün kozmetik dünyası her geçen gün kendini geliştirmekte ve içeriğini zenginleştirmekte. Oje de bu furyadan nasibini almıştır. Çatlamış görüntüsü veren oje, desenli oje, çift renkli oje, vb. gibi görsellikleri oldukça zenginleştirilmiş oje örnekleri mevcuttur.

                                

Ten renginiz oje rengi konusunda çok önemli. Mat ojeler yaz aylarında bronzlaşan teninizle çok uyumlu olmayabilir.

Tırnağın üstünde kalın bir tabaka oluşmaması ve ojenin çabucak kurumasını istiyorsanız , oje fırçasını hafifçe ojeye batırın ve ince tabakalar şeklinde sürün.

Ojenin tırnağa uygulanma yöntemine dikkat ederek, ojeyi çıkarttığınızda tırnağınız da ojenin izlerinin olmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için,  ojeyi önce tırnağınızın tam ortasına sürmeli daha sonrasında sağ ve sol kenarlara uygulamalısınız.

Golden rose, flormar ,rapsodi , pastel gib en çok kullanılan oje markalarına gratis, t-shop,watsons gibi mağazalarda ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git