Selülit Yapan Yiyecekler

Selülit Yapan Yiyecekler
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 528 kez okundu.

Selülit neden olur?

Selülit oluşumunu Hızlandıran Gıdalar Nelerdir?

Selülit,  var olduğu bölgede kan akışının yavaşlamasından kaynaklanır.Gün içerisinde tükettiğimiz yiyecek ve içecekler bu oluşumu hızlandırabilir. Beslenmenin önemi burda da karşımıza çıkıyor.
    Kola 
İçeriğinde bulunan çokça kafein, tatlandırıcı ve şeker bulundurmasından ötürü kola selülit yapan içecekler arasında ilk sırada yer almaktadır.

   Kahve 
Kahvenin içerisinde bulunan kafein ve diğer maddeler vücutta su tutmayı önler. Bu sebeple idrar söktürücü etkisi vardır. Her besinden fazla tüketildiğinde olumsuz etkisi olduğu gibi kahveden de fazla tüketildiğinde selülite neden olabilir.  Ayrıca kahveyle birlikte tüketilen krema ve süt selülite yol açan besinler içerisindedir.

 

Hazır meyve suları 
Yüksek şeker ve kalorili gıdaların selülite neden olduğu aşikar. Hazır meyve suları da içerisinde bulunan şekerden dolayı  kolayla hemen hemen eş değerdir. İki içecek de selülit yapar.

Beyaz şeker
Beyaz şeker içerisinde sağlığımız açısından hiçbir besleyici madde bulunmaz. Bu nedenle beslenme uzmanları şeker tüketicilerini esmer şeker ya da bala yönlendirmeye çalışırlar. Beyaz şeker kilo almaya sebep olduğu gibi selülit oluşumuna da arttırır.

Siyah çay
Siyah çay da kahve gibi içerdiği kafein miktarından dolayı selülit oluşumunu arttırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git