Porselen Makyaj

Porselen Makyaj
19 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 575 kez okundu.

  Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj, dendiğinde aklımıza normal makyajdan daha daha çok ağır kapatıcılar ile yapılan makyaj geliyor. Bu porselen makyajla ilgili bilinen en büyük yanlıştır.

Porselen Makyaj Kimlere Uygulanır?

Porselen makyaj cildinde yaraları, sivilce izleri olanlar için geliştirilen makyajdır. Son zamanlarda gelinler ve ekran karşısında bulunanların tercih ettiği makyaj haline gelmiştir.

Porselen Makyajın Amacı Nedir?

Porselen makyajın amacı makyaj yok etkisi uyandırmaktır. Makyajsız soft bir ten oluşturmak, sade bir yüz makyajı yapmak porselen makyajın amacıdır.

Porselen Makyajı Kimler Yapabilir?

Porselen makyajı işinde uzaman kişiler yapmalı. Şayet yapılacak hatanın düzeltilmesi oldukça uğraş vericidir. Porselen makyaj, porselen makyaj için üretilmiş ürünler kullanılmalıdır. Aksi halde kullanım ömrü ve vereceği yarar azalır.

Porselen makyajın yapılışı nasıldır?
– Makyajdan önce yüzümüzü çok iyi bir şekilde temizlemeliyiz. Ölü deriyi temizlemek için peeling uygulayabiliriz.
– Temiz cildimiz nemlendiriciyle nemlendirmeliyiz.

– Makyaj bazı uygulamalıyız.

– Cildimize uygun bir tonda bir fondöten kullanmalıyız. Likit fondöten daha kolay sürmeyi sağlar. Eğer sivilceli, akneli bir cildimiz varsa fondöten yüzümüzde daha zor tutunur. Öncesinde pudra kullanmalıyız.
– Göz altımıza göz altı kapatıcı kullanmalıyız. Yüzümüzde karanlık kalan gölgeli yerleri aydınlatmalıyız.
– Pudramız ışıltı olmayan ve mat olmasına dikkat edelim. Pudrayı yüz, boyun ve kulaklarımıza uygulayalım.
– Yüzümüzde istediğimiz yerlere ön plana çıkmasını istediğimiz yerlere odaklı olması porselen makyajın en önemli özelliğidir. İstersek gözlerimiz ister dudaklara odaklı bir makyaj uygulaması yapılabiliyor.

  • Göz farı seçip sürmeliyiz
  • Allık seçimi doğal tonları tercih etmeliyiz. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olması gerektiği  için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi soft,daha az renkli olmalıdır.- Ruj rengi göz makyajımız koyu ise, açık renkleri, göz makyajımız doğal tonlarda ise dudak renginizi koyu renklerde seçmeliyiz. Böylece dengeyi kurmuş oluruz.- En sonunda sabitleyici sprey sıkarak makyajımızı bitirebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git