Kış Ayları İçin Makyaj Önerileri

Kış Ayları İçin Makyaj Önerileri
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 393 kez okundu.

Makyaj her kadının kendini iyi ve güzel hissetmesini sağlayan eylemlerden biridir ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bakımlı olmanın bir diğer yanı da doğru makyaj yapabilmektir. Peki makyaj nasıl yapılır? Ben nasıl makyaj yapmalıyım sorusunun cevabını bilerek makyaj yapmaya başlamalıyız.

Cildim kuru mu?
Gözlerim küçük mü?
Ten rengim nasıl?

Yüz tipim nasıl?

Bu ve buna benzer  sorularla kendimizi ve yüzünü tanımamızla çözülecek.

Göz makyajı: Eğer kuru ya da kurumaya yakın bir cilt yapısına sahipsek yüzümüzü nemlendirecek bir krem sürmekle işe başlamalıyız. Parmağımızın ucuyla hafifçe yüzümüzün her tarafına yayarak nemlendiriciyi sürmeliyiz.  Göz makyajın da en önemli ayrıntı farın nasıl sürüldüğüdür.. Doğal bir makyaj yapıyorsak bile açık renklerde  (toprak rengi türleri, pudra) far kullanmalıyız.

Yuvarlak gözlerimiz varsa eğer,
Makyajınızı yaparken amacımız gözlerimize bademe yakın göz şekli vermek olmalı.
Bunun için gözlerimizin altına kapatıcı ya da doğal tonlarda bir far sürerek başlayalım. Yuvarlak görünen gözlerimizi daha da belirginleştirmek için göz kapağımızın dış tarafına koyu renk bir far sürelim.
Eyelinerımızı sürerken bütün göz kapağımıza değil de gözümüzün ortasından başlayarak uzun olmayan abartısız kuyrukla bitirmek hem daha kolay sürmemizi hem de daha doğal gözükmesini sağlar. Rengin daha yoğun daha belirgin gözükmesini istiyorsak eğer gözümüzün içine de kalem çekebiliriz.
Küçük gözlerimiz varsa eğer,
Üst göz kapağımıza toprak rengi tonlarda bir far sürelim. kirpiklerimizin üs kısımlarının dibine ince bir eyeliner çekerek daha belirgin gözler öne çıkaralım. Gözlerimizin alt kısmına kirpik diplerimize kalem çekerken dışına da sürerek belirginleştirelim. En önemlisi üst göz kapaklarımızın iç tarafına kalem çekmeliyiz.
Maskara seçerken kirpiklerinizi uzun gösterenleri değil yoğun gösterenleri tercih etmeliyiz. Maskarayı alt kirpiklerimize de uygulamalıyız.
Cilt tonu: Cildimizdeki tek renk sağlamak için doğru fondöteni bulmalıyız.Fondöteni seçerken fondöteni elimize değil boynumuza deneyerek almalıyız. Fondöten sürerken parmaklarımızla değil de uygun bir fırça yardımıyla uyguladığımız fondöteni daha kalıcı hale getirebiliriz.
Allık: Allık seçimimiz ten rengimize ve yapmış olduğumuz makyaja göre değişiklik gösterir. Artık toprak rengi allık, bronz allık kullananların sayısı oldukça arttık. Cilt rengimiz koyuysa pembe allığı çok tercih etmemeliyiz. Zira biraz fazla renkli olabiliyor.
L’OREAL PARIS Blush Minerals, SHISEIDO The Makeup Accentuating Color Stick tek ürünle allık, far ve aydınlatıcı özelliğini gösteriyor, CHRISTIAN DIOR Dior Blush, M.A.C. Powder Blush Devil, Maybelline master allık önerebileceklerimden.

Havalar bu kadar soğuk, mevsim kar yağışlı kış olunca günlük makyajlarımızda da birtakım noktalara dikkat etmemizde fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git