Kayınvalidenizle İyi Geçinme Yolları Nelerdir?

Kayınvalidenizle İyi Geçinme Yolları Nelerdir?
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Yıllardır hayalini kurduğunuz gün geldi ve aşık olduğunuz adamla evlendiniz. gelinlik seçimi, gelin makyajı, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği, gelin tacı derken hep düşlediğiniz gibi bir düğününüz oldu. Elbet aksilikler yaşanmış olabilir. Olsun canınızı sıkmayın. Artık hayata iki kişi devam edeceksiniz. Hayalleriniz iki kişilik olacak. Hatta evlat sahibi olacaksınız. Anne olacaksınız ve biliyoruz ki iyi bir anne olmak için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız.

Sevdiğiniz adamanın ailesi aileniz olacak, annesi anneniz. Yıllardan beri süren gelin kaynana çekişmesi anlaşmazlığı dillere destan olmuştur. Büyüklerimizin anlattığı hikayeler, anılar hepimizin zihninde yer etmiştir.

Peki ya siz kayınvalidenizle nasıl olacaksınız?

Kayınvalidenizle nasıl iyi geçinebilirsiniz?

Unutmayın ki o eşinizin annesi ve sizin de anneniz. Olaylara hep bu pencereden bakmalısınız.

Eşinizden annesiyle sizin aranızda taraf tutmasını istemeyin. Bunu istemeniz sadece eşinizle aranızın açılmasını sağlar.

Kayınvalidenizi anlamaya çalışın

Kayınvalidelerin ve gelinlerin arasında yaşanan anlaşmazlıkların çok farklı sebepleri olabilir. Kayınvalidelerin oğullarının evlenmelerinden sonra kendilerini ikinci plana atılmış gibi hissetmeleri bu sebeplerin ilk sırasında olabilir.Bu normal bir algılamadır aslına bakarsanız. Oğullarının hayatlardan uzaklaşması ve yeni biriyle farklı bir yaşam sürmesi kayınvalidelerin kendilerini geri plana itilmiş hissetmelerine neden olur. Bu psikolojik değişimi göz ardı etmeyin. Onu anlamaya çalışın, tavırlı hareketlerinin sizin şahsınızla ilgili olmadığını, bunun içinde bulunduğu ruh durumundan kaynaklandığını unutmayın.

Size saygısız davranıyor, sizi yok yere olumsuz eleştiriyor ve sizin üzerinizde baskı kuruyorsa aranıza fiziksel mesafe koymayı deneyebilirsiniz.

Eşinizi ve çocuklarınızı düşünerek hareket etmelisiniz

Eşiniz ve çocuklarınızla yaşadığınız hayatınızdaki huzurun bozulmaması ve mutluluğunuz için sessiz kalmayı tercih etmeli ve saygılı olmaya devam etmelisiniz. Kayınvalidenizle olan gerginlikte bulunduğunuz ortamda sessiz kalıp iyi niyetle davranmalısınız. Saygılı olup çocuklarınıza örnek olun. Kendinizi ezdirmeyin ve mesafeli olun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git