Kayınvalide Kıyafetleri…

Kayınvalide Kıyafetleri…
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.540 kez okundu.

DAMAT ANNESİ- GELİN ANNESİ- KAYINVALİDE KIYAFETLERİ

Ve o gün geldi çattı. Yıllarca emek verip büyüttüğünüz evladınızın düğününe çok az bir süre kaldı. Bir anne ve kayınvalide olarak o gün en önemli görevlerinizden biri salonun en şık bayanlarından biri olmak. Çünkü tüm gözler gelin ve damattan sonra sizde olacaktır. Düğünün ertesi günü komşularınız tarafından düğündeki kıyafetiniz hakkında dedikoduların ardı arkası gelmeyecek veya ilerde düğün videosunu izlerken kıyafetiniz ve siz büyük eleştirilere maruz kalabilirsiniz. EYVAH!!! dediğinizi duyar gibiyim. Korkuya hiç gerek yok. HERGUNEBİKOMBİN ekibi olarak hangi tarz kıyafetle salonun en şık kadını olmanız için tüyoları yazdık. Hadi başlayalım…

 

İlk olarak beden ölçüsü olarak ayıralım. Kilolu bir yapıya sahipseniz eskiden yaptığınız hatalardan biri olan tamamen siyaha bürünmekten vazgeçmelisiniz bugün sizin mutlu gününüz. Zümrüt yeşili , mürdüm veya mor sizin renkleriniz. Ayrıca bu renklerin üstlerine küçük pastel renk detayları veya küçük desenlerle çok şık bir renk desen uyumu yakalayabilirsiniz. Bunun yanında kol kısmı kapalı olmasına önem vermeliyiz. Bunun için elbiseyle uyumlu bir ceket veya şalla kol kısmını kapatabilirsiniz. Kollar kapalı olduğu için küçük bir göğüs dekoltesi çok şık duracaktır. Son olarak kıyafetin kumaşının saten kumaştan ziyade kaşmir veya kadife tarz kumaşları tercih etmeniz lazım.

 

Kilolu olmayan kayınvalideler için önerilerimize gelince açık gül kurusu ,saks mavisi veya açık pembe tonlarında renkleri tercih etmelisiniz. Kıyafetiniz kilo probleminiz olmadığından dolayı daha dar kalıp kesim olmalı . Aşırı derin olmayan bacak ve göğüs dekoltesi tercih edilebilinir . Kıyafetlerinizin omuz kısmı açıksa üstünüze kaşmir bir şalla tamamlarsanız modern bir görünüm elde etmeniz kesin sonuçtur.

Son olarak tesettürlü kayınvalideler için de şıklığı tam yakalamak için saten tek renk kıyafetle farklı renkte üst kısmı gümüş veya bakır tonlarında işlemesi olan etek kısmı vücut tipine göre Mevlana model etekleri tercih etmelisiniz.

Buradan teşekkürleri duyar gibiyim. Biz sizin için buradayız tek dileğimiz kayınvalidelerimizin mutlu olmasıdır…

Çok okunan Sünnet Annesi Kıyafetleri makalemize buradan ulaşabilirisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git