Kar Kombinleri

Kar Kombinleri
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 570 kez okundu.

Soğuk havalarda evde olmak gibisi yoktur. Kanepeye oturup televizyon seyretmek, kar yağışını izlerken sıcacık çayı yudumlamak gibisi yoktur. Peki ya karlı havada dışarı çıkmak zorunda olanlar, bu beyaz günleri en şık şekilde nasıl geçireceğiz?

Ayaklarımız kara gömülürken ne giymeli nasıl hem daha az üşürken hem de daha şık olabiliriz ? Hastalık , kapıda bizim yanlış giyinip dışarı çıkmamızı bekliyor.

Öncelikle mevsime uygun ayakkabı seçeceğiz, soğuğu geçirmeyen kar suyu almayan ayakkabılar tercih listemizin en başında yer almalı. Burkulma ve topuklarının kırılma riskine karşı topuklu ayakkabılardan uzak durmalıyız.

Üşüyen ellerimizi ceplerimize sokmamız belki de hemen hemen herkesin yaptığı büyük bir hata. Ellerimiz cebimizde veya telefonunuzla meşgul şekilde yürümek düşme ve bunun sonucunda kış aylarında sakatlanarak ayağa kalkamamamıza sebep oluyor.

Atkı, bere ve eldiven kışın en büyük kurtarıcıları. Boynumuz, kulaklarımız, ellerimiz kış günlerinde üşüyen  en hassas yerlerimiz. Yünlü aksesuarlar atkı, bere ve eldivenlerle soğuktan korumanın en şık yolu. Sevdiğimiz renklerde ve tarzlarda birkaç takım dolaplarımızda yerlerini almalı.

Bazen sevdiğimiz tişörtleri boğazlı badilerle birlikte giyebiliriz. Ya da gardırobumuzda pek kullanmadığımız triko elbiseler, her zaman giymeye fırsat bulamadığımız rengarenk opak çoraplar ve uzun botlarla birlikte kullanabiliriz.

“Kışın koyu renk giyilir.”  Bu söylenene her zaman katılmıyorum. Bu yıl desenli ve renkli montlar daha çok kullanılıyor.

 

Kadifenin kumaşlarla oluşturulan kıyafetler insanın tenine yumuşaklık hissi veren ve bizi kış mevsimlerinde kadifeden oluşan kıyafetler giymeye teşvik ediyor. Sıcacık kadifeyle karlı havada yapılan yürüyüş sonrası içilen sıcacık kahve. inanın lapa lapa kar yağarken bana şu an çok iyi geldi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git