Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları
5 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 333 kez okundu.

Son zamanlarda hemen hemen her yerde gördüğümüz hindistan cevizi yağı ile ilgili Hergünebikombin Ekibi olarak bir makale yazmayı uygun gördük. Aktarlardan büyük marketlere kadar her yerde satılmaya başlayan Hindistan Cevizi yağlarını büyük isimler ve kozmetik markaları da ürünleri içinde kullanmaya başladı.

Peki, nedir bu  Hindistan Cevizi yağının faydaları?

Hindistan Cevizi yağının kullanım alanları nelerdir?

Hindistan Cevizi yağı hangi şekillerde nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı hayatımızın pek çok alanında kullanılmaya başlandı. Sağlıklı beslenme, diyet ürünleri kozmetik ve saç için farklı kullanımlara varan her alanda yer bulmaya başladı.

Hindistan cevizi yağı nedir?

Hindistancevizi (Cocos nucifera), tropik bölgelerde yetişen ve kalın kabuklu meyveleri yenilebilen bir palmiye türüdür. Hindistan cevizinin beyaz etli tarafı kurutularak soğuk sıkım presleme yöntemiyle  hindistancevizi yağı elde edilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NERELERDE KULLANILIR?

Trans yağlara oranla daha sağlıklı bir yağ asididir ve metabolizmayı daha çabuk hızlandırır. Böylece kilo verimi hızlanır.

Bilinen ve denenen en etkili makyaj temizleyicileri kadar etkili bir yapısı vardır hindistan cevizi yağının. Üstelik en dayanıklı su geçirmez maskaranın bile Hindistan cevizi yağı karşısında pek şansı bulabileceğini düşünmüyoruz. Bir parça makyaj pamuğuna bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün,cildinize tamponlama yaparak uygulayın ve 5-10 dakika bekletin.Makyajın nasılda zorlanmadan ve tahriş etmeden temizlendiğini göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı antibakteriyel özelliklere de sahiptir. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile karıştırıp iyice seyreltin ve gargara yaparak kullanın. Ağzınızın içinin ferahladığını hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızda bulunan zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı olacaktır.

Her gece uyumadan 30 dakika kadar önce,parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza ufak dokunuşlarla masaj yaparak uygulayın.Göz altı torbalarının ve ince çizgilerin onarılmasında Hindistan cevizi yağı etkili bir şekilde sizlere yardımcı olacaktır.

Hamile kadınların korkulu rüyası hamilll,ik süresince oluşan çatlaklardır. Mucizevi hindistan cevizi yağı oluşacak çatlakların azalmasında,görünümün düzelmesinde katkısı muhakkak gözle görülür şekilde olacaktır.

Saç bakımında da önemli faydaları olan saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandıran Hindistan cevizi yağını saçımıza sürüp ve 10-15 dakika bekletelim. Ardından ılık suyla saçlarımızı yıkayalım. Farkı birkaç yıkamada göreceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git