HANGİ ÇANTA HANGİ AYAKKABIYLA

HANGİ ÇANTA HANGİ AYAKKABIYLA
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.

Çanta, biliyoruz ki her birimiz için o kadar önemli ki çoğu zaman onlara aşık olabiliyoruz. Bazen kolayca onlara vurulurken bazen de bir kombin için saatlerce onu aradığımız oluyor. Peki ya çanta alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Hangi boy çantayı nerde ve nasıl kullanmalıyız.  Tarzımızı hangi çanta yansıtıyor.

Desenli çantalar, daha sade,düz renkli kabanlarla şık duruyor. Hem desenli hem de kullanımı farklılaştıran, metal saplı, zincirle taşınan elde kolayca taşınan çantalar da olabilir tabi ki.

Klasik Çantalar: Modası geçti mi diye hiçbir zaman düşünmediğimiz çantalarımız, her kıyafetimizle rahatlıkla kullanılabilen ve hep en sevdiğimiz çantalar hepimizde bikaç tane vardır. Genel olarak bir çok nedeni olmakla beraber siyah renkli olan bu çantalar kadınlar için, içlerinde her zaman her yerde kullanmakta usta olduğumuz makyaj malzemelerimizi bezen yedek kullandığımız babetlerimizi bile çantalarımızda taşıdığımızdan çanta boyu ekstra önem taşıyor. Bilinen o ki uzun ve büyük çantaları uzun boylu hanımların tercih etmesi gerekiyor. Zira kısa boylu kadınlar büyük çantayla olduklarından daha kısa görünebilirler.

2- Ten Rengi Çanta Modeller

Renk riski neredeyse yok denilebilecek çantadır ten rengi, toprak tonu, çantalar. Kullanımı kolay olsa da bakımı oldukça zordur. Siyah renk gibi her yere konulmaz çünkü çabucak kirlenir. Bazıları için özel temizlik gerekir.

 

3- Günlük, Küçük Çanta Modelleri

Hafta sonları dışarıya çıkarken,markete giderken veya günlük kıyafetlerimizle birlikte kullandığımız küçük omuzdan askılı bazen çapraz şekilde kullanılabilen çanta modelleridir.. Cüzdanımızı, telefonumuzu ve belki makyaj malzemelerimizi içine koyabileceğimiz kadar büyüklükte olan bu çantalar bizlerin klasiklerindendir Kullanımının kolay olması mı yoksa moda olup olmamasına bakılmadan kullanılan bu çantaların modasının geçmemesi de işin en güzel tarafı bence.

 

4- Günlük Portföyler (Clutch)

Son yıllarda kullanımı artan hemen hemen çanta satan her mağazada en önlerde kendisine büyük raflar açılan el çantaları portföyler yani clutch’lar.Bazen gece dışarı çıkarken, özel günlerde son zamanlarda düğünlerde, yıl sonu balolarında taşlı, düğmeli, zincirli, parlak süslü modelleri de kullanım alanı bulabiliyor. Bence portföyler de artık klasik çantamız olma yolunda önemli bir yer teşkil ediyor. Olmazsa olmazımız portföyler.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git