Hamile Giyimde Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamile Giyimde Nelere Dikkat Edilmeli?
24 Mart 2017 tarihinde eklendi, 660 kez okundu.

 

Hamilelik kadınlar için oldukça yoğun duyguların yaşandığı eşi olmayan dönemdir. Duygu yoğunluğunun yanında vücutlarındaki değişiklikler de kadınlar için adapte olması güç durumlar oluşturmaktadır. Alınan kilolarla birlikte  hamilelikte ne giymeliyim sorusunu hemen hemen her gün düşünen hamile kadınlar için çözüm önerilerimizi, dikkat edilmesi gereken hususları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.Hamile Giyimde Nelere Dikkat Edilmeli? Hamilelikte tayt gibi pantolondan kaçınmalısınız.ilk üç ay değişikliklerin az olduğu dönemlerde giyebilirseniz ne mutlu sizlere :). Daha sonraki aylarda bu kıyafetler sadece sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Göğüs altından bol kesimli elbiseleri tercih edebilirsiniz, pantolonunuzun üzerine dökümlü bluzlar size göre.

Hamile olduğunu öğrendiğiniz an hemen bir hamile giyim mağazasına gidip tüm gardrobunuzu aynı beden hamile giyimle doldurmak yapacağınız büyük yanlışlardan olacaktır.Hamileliğinizin üçüncü ayın sonuna doğru pantolon düğmelerinizin artık kapanmadığını göreceksiniz. İşte alışveriş zamanı geldi çattı..

Doğru kumaş tercihi

hava aldıran ve sizi terletmeyen kumaşlar tercih edin; pamuk, keten veya yün gibi; Polyester barındıran elbiselerden, kıyafetlerden uzak durmalısınız.Vücudunuzu kaşındıracak ve tahriş edecek kıyafetleri almayın.

Hamileliğiniz süresince tek seferde alışveriş yapmayın, unutmayın ki bu süre 9 aylık bir periyotta devam edecek. Her ay beğendiğiniz kıyafetleri alabilirsiniz.

Hamilelik boyunca satın aldığınız kıyafetlerin sizi sıkmaması gerekir. Likralı modeller hamile giyim için en çok tercih edilenlerdendir. Çünkü esneyen kumaş vücudunuza tam olarak oturup sizi sıkmaz. Size hareket kabiliyeti verir.

Hamilelikte ayakkabı seçimi

Hamile kadınlar genellikle gebelik süreci boyunca düz tabanlı ayakkabıları tercih ederler.Ayakkabıların altları belinize destek vermelidir, Artan kilonuz ve bebeğinizi daha rahatça taşıyabilirsiniz. Bağcıklı ayakkabılar ayaklarınız büyüdüğü için uygun bir seçim olacaktır.

 Hamilelikte İç Çamaşır Seçimi

Hamilelikte iç çamaşır seçiminde pamuklu çamaşırları almalısınız. Gebelik boyunca idrar yolları enfeksiyonu yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı hava alan bir iç çamaşırı giymeniz sağlıklı olacaktır. Balensiz hamile sütyenleri satın almalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git