Haftanın Kitabı : Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Haftanın Kitabı : Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 437 kez okundu.

 

Kurk mantolu madonna.jpg

 

 

 

Son zamanların en çok konuşulan kitaplarından biri de sanıyorum ki Kürk Mantolu Madonna– Sabahattin Ali olmuştur.

Kürk Mantolu Madonnayı okumaya başlamadan önce beklentim herhangi bir kitaba göre biraz da olsa yüksekti. Kitabı bitirdiğimde ise gerçekten daha önce okumadığım ve bu keyiften mahrum kaldığım için adeta kızdım kendime.

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali’nin en iyi romanlarından biri olarak adlandırılan ve bu ünvanı almayı hak eden etkileyici bir roman. Kürk Mantolu Madonna ismi verilmeden yazılan anlatıcının işini bırakıp, bir arkadaşı vesilesiyle ile farklı bir yerde işe girmesiyle ile başlıyor. Sonrasında ise isimsiz anlatıcı ana karakter Raif Bey ile tanışmasıyla devam ediyor.Raif Bey’in defterin yazılanlar olayın akışı hakkında bize bilgi veriyor. Raif Bey’in yaşamı, Türkiye Berlin Berlin’de yaşadıkları ve Kürk Mantolu Madonna ile tanışmasını anlatıyor. Kürk Mantolu Madonna romanı hala okumayanlar için okunacaklar listesinin en başına yazılmalı hemen.

Kürk Mantolu Madonna akıcı, sürükleyici, ilgi çekici elden bırakılması kolay olmayan bir roman. Bazıları Kürk Mantolu Madonna için “Klasik Türk Filmi” yorumu yapmışlar ben buna katılmamakla beraber eski filmlere duyduğum ilgiden bahsetmeden de geçemem. Kürk Mantolu Madonnayı, Sabahatitin Ali’nin 1943 yılında yayımlamış.

Kürk Mantolu Madonna romanını kitapyurdu.com‘ dan 7.70 tl ye alabilirsiniz.

Kürk Mantolu Madonna
İlk basım, 1943
Yazarı Sabahattin Ali
Ülke Türkiye
Özgün dili Türkçe
Türü Roman
Yayınevi Remzi (ilk)
Anadilinde
basım tarihi
1943
Sayfa sayısı 177

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git