HAFTANIN FİLMİ : ME BEFORE YOU

HAFTANIN FİLMİ : ME BEFORE YOU
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 292 kez okundu.

HAFTANIN FİLMİ : ME BEFORE YOU

 

jojo Moyes’in  ‘’ me before you ‘’ kitabı ile 2012 de yolum ilk kesiştiğinden beri ben her sayfasını defalarca çekmiştim zihnimde. Ama izlediğim  Thea Sharrock uyarlaması nefesimi kesti açıkçası.

Hikaye  tam bir modern peri masalı.. Ama her zamankinden farklı işler biraz.  Hayatta bir insanın isteyebileceği herşeye sahip olan Will  Traynor çok zengin, yatlar, katlar arabalar , yarış motorları, aksiyon ve heyecan dolu herşeyi yapabilmekte iken geçirdiği bir  kaza sonucunda belden aşağısı felç olur  ve  tüm dünyaya küser.  Tüm serveti artık hiçbir işe yaramıyordur .Piskolojisi okadar kötüdür ki defalarca intihar etmeye kalmıştır.  Bu esnada kasabada yaşayan Louisa Clark ailesine destek olmak için iş aramaktadır. Rengarenk giyinen, neşeli, hayat dolu ve harika  bir kalbi olan Louisa  Will’e hasta bakıcılık yapmak için Traynor  ailesinin yanında işe başlar. Geçirdiği kaza ve düştüğü durum yüzünden hayata küsmüş olan asık suratlı  Will ile başlarda anlaşamasa da zaman geçtikçe ikilinin arasındaki buzlar  çözülür. Yıllar sonra Will’i güldürmeyi başlayan Louisa, 6 ay sürecek bir iş anlaşması yaptığını düşünürken yanıldığını Will’e  aşık olunca anlar. Will de bu aşka karşılık verir. Üstelik bu kez zengin çocuğun ailesi de problem yaratmaz ancak ortada çok daha büyük bir engel vardır: Will yaşamıyla ilgili farklı kararlar  vermiştir ve aşk bu kararlarla mücadele edip  bir savaş vermek zorunda kalır.

Game of thornes dan takip ettiğimiz ejderhaların annesi khaleesi  EMİLİA CLARK ve açlık oyunlarından aşina olduğumuz  SAM CLAFLİN başrollerde.

Kitabı hıçkırarak okumuştum, seyirde de aynı sonuç. Sonuçta mekanları ve kostümleri ile de ruh okşayan bir görsel şölendi, naif ve sade. Kendinize ben aşk için ne yapabilirim ve türevi sorularını sorduracak masalsı dünyayla karşı karşıyasınız.

Bize ne mi kaldı?  Bir şansımız olduğunu daha bilmek çok büyük bir lüks.  YAŞAYALIM!!

Şimdi büyük ve sıcacık kahvenizi alıp masala dahil olun.

İYİ SEYİRLER 🙂

 

Filmin dvd sine D&R ve çeşitli dvd mağazalarından ulaşabilirsiniz .

Ayrıca kitabını da okumak isterseniz : D&R mağazalarından ve sitesinden  , trendyol  gibi sitelerden ulaşabilirsiniz.

Yazar : JOJO MOYES

Yayın evi: PEGASUS YAYINLARI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git