Gelin Makyajı

Gelin Makyajı
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.007 kez okundu.

Yıllarca biz kadınların hayalini kurduğu belki de anne olduğumuz günden sonraki en özel günümüzdür düğün günü. Hazırlık süreci bir hayli meşakkatli geçer. Düğün mekanları araştırılır. Kaç kişi düğüne davet edilecektir, düğün salonu kaç kişilik olacak, düğün yemekli mi olacak, düğün yemeği menüsünde neler olacak, düğün pastası kaç katlı olacak, gelinlik modeli nasıl olacak, gelin başı,gelin saçı,  gelin makyajı bunlar hep üzerine düşünülüp araştırılması gerekilen soru ve konular.

Rüya gibi yaşanmasını arzu ettiğimiz bu özel gün için günlerce hatta haftalarca araştırma yapıyoruz. Gelinliğimize uygun gelin saçımız, saç modelimiz ve çok önem verdiğimiz gelin makyaj modelimiz nasıl olmalı?

 En güzel makyaj modellerinden olan Bronz gelin makyajları son zamanların trend modelleri arasındadır. Bronz tenimiz üzerinde bembeyaz gelinlikle ışıldamak..

 

Gelin göz makyajında şeftali tonu göz makyajları, renkli göz makyajı, kırmızı göz makyajı, siyah göz makyajı öne çıkar.

 

 

 

Abartılı gelin makyajları son zamanlarda rağbet görmeyen gelin makyajlarından olmakta. Daha soft daha sade tercih edilen gelin makyajlarından bahsetmek istiyorum.

Gelin makyajındaki gelin ruju tercihi gelin makyajının genel çerçevesine göre belirlenmelidir. Hafif renklerin kullanıldığı daha az abartılı gelin makyajlarında ise daha renkli parlak ya da son zamanların ruj modasına yön veren mat ruj modelleri kullanılabilir. Gelin makyajında seçilen ruj renginin makyajın tamamlayıcısı haline gelen allık rengiyle uyumlu halde olması makyajın en önemli püf noktalarından biridir. Allık seçimi makyajın seyrini değiştirirken allık sürüş tarzı ise yüz hattının daha uzun ya da daha oval hale getirebilme şansını bize sunar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git