Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?
17 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 507 kez okundu.

Kıyafet seçiminde kadın için en önemli unsur kıyafetin vücuda uygun hatlara sahip olmasıdır. Kısacası bedenini bilen kadın ona uygun giyindiği taktirde şık olabilir. İnternetten alışverişin zirveye ulaştığı günümüzde kadınlar alışveriş yaparken “acaba bedeni bana uygun mu, kıyafetin uzunluğu nasıl” gibi sorularla baş başa kalır. İnternetten satış yapan giyim mağazalarına iade ve değişiklik talepleri “bedenime uymadı” üzerinde yoğunlaşıyor. Yani hem internetten alışveriş yapan kadınlar hem de satış yapan firmalar bu durumdan muzdarip. Peki bu sorun nasıl aşılır. Tabi ki bedeninizi, vücut hatlarınızı bilerek. Her kadın kendine özgü bedene sahiptir. Evet 38 beden olabilirsiniz, ama sadece bunu bilmek yetmez. Çünkü standart 38 bedenden belki de omuz yapınız daha büyüktür… Bunun gibi bir çok farklılıklar olabilir insan anatomisinde. En önemlisi vücut hatlarınızı bilmek ve bu durumla barışık olmaktır.

Şunu bilmenizde fayda var, belki de hiçbir kıyafet manken üzerinde durduğu gibi üzerinizde durmayacak. Alışverişinizi bunu bilerek yapmaya özen gösterin. Ama elbisenin vücudunuzda nasıl duracağına dair göz kararı bir tahminde bulunmak adına mankenin bedenine bakılmalı alışveriş öncesi. Sonrasında küçük kıyaslamalar ile doğru seçimi yapmanız kolay olacaktır.

Beden ölçüsü Alma

Göğüs: Mezuranızı koltuk altından geçirip göğüsün en uç noktasında birleştiriyoruz. Arkadan öne düz bir hat çizerek göğüslerin üzerinde birleştirdiğiniz mezura size göğüs ölçünüzü verecektir.

Bel: Mezruayı bel çevresine ne çok sıkı ne de gevşek şekilde doluyoruz. Bu ölçü bel ölçünüzdür.

Basen: Basenin en yüksek noktasından göbeğinize doğru yaklaşık 3 santimetre boşluk bırakarak almalısınız.

*Ölçü alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; kendinizi rahat bırakmanız ve göğüs kafesinizi şişirmeden almanızdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git