AYAKKABI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

AYAKKABI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 352 kez okundu.

Ayakkabı bazılarımız için her giysiden daha önemlidir. Biz kadınların bir nesneye, bir giysiye, bir ayakkabıya, bir çantaya daha doğrusu bir eşyaya aşık olma gibi huyumuz vardır. Maalesef ki bazı zamanlarda aşık olduğumuz ayakkabılar rahat ve sağlıklı olmayabiliyor. Peki, ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Yanlış ayakkabı seçimi sağlığımızı tehlikeye atabilir.  Çoğumuzun dolabında yüksek topuklu ayakkabı, ince topuklu ayakkabı, sivri burunlu ayakkabı, rengarenk babetler bulunuyordur.

Ayakkabı seçerken ayak sağlığımızı da düşünmeliyiz. Yanlış ayakkabı seçimi ayaklarımızda nasır oluşumuna, ayak bileğimizin, bacak, diz ağrımasına, burkulmasına sebep olabilir.

Ayakkabı seçerken  renk ve modelin gözümüze hoş görünmesinden zira malzemenin yapısı, doğal ürünler kullanılarak imal edilmiş rahat ayakkabılar tercih etmekte fayda vardır.  Dar kalıplı, yüksek topuk sivri burunlu ayakkabılar sağlıksız olup sonradan ameliyat olmaya varan hastalıklara neden olabilmektedir.

Ayakkabı seçimimizi ayaklarımızı hava aldıran, mümkünde % 100 orijinal deri olanlardan yana kullanmalıyız.

Çalıştığımız işin ayakkabı seçerken önemi büyüktür. Uzun saatler aynı ayakkabıyla ayakta duran kişilerin rahat ayakkabılar giymesi gerekir.

Ayakkabı seçerken, uzun süre ayakta kaldığımız saatleri tercih etmeliyiz. Çünkü o zaman ayaklarımız şiş olup riske girmemiş oluruz.

Ayakkabı seçerken ayakta olup ayakkabıyı giyip denemeliyiz, mümkünse bir süre mağazada yürümeliyiz.

Ayakkabı seçerken hava alan malzemeden yapılmış ayakkabıları seçmeliyiz.

Ayakkabı seçerken ayak numaramızdan büyük ya da küçük numaralı ayakkabılar almamalıyız.

Ayakkabı seçerken her iki ayakkabıyı da birlikte giymeliyiz. Zira her iki ayağımızın yapısı aynı olmayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git