Alkali Su Nedir?

Alkali Su Nedir?
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 492 kez okundu.

Son yıllarda kirlenen dünya ve hormonlu besinlerin artması hepimiz için kaygı verici olmaya başladı. Hava kirliliği, kirli/çeşme su, gazlı içecekler, raf ömrünü uzatmak için çeşitli şekillerde işlenmiş gıdalar, yanık yağlarla hazırlanan fast food, kızartmalar, GDOlu gıdalar, stresli yaşam depresyon vb. olumsuz duygular sağlıksız yaşama, dolayısıyla hastalıklara sebep olur.

Kronik ve yaygınlaşan hastalıklara karşı kendi kendimize önlemler almaya başlamalı ve sağlıklı yaşam sürmek için elimizden geleni yapmalıyız.

Öncelikle son günlerde oldukça yaygın olan alkali sudan başlayarak yazı diz,mize devam etmeyi Hergünebikombin ekibi olarak daha doğru bulduk. Bu yazımızda siz saygıdeğer okuyucularımız için Alkali Su hakkında bilgiler vereceğiz.

Alkali Su Nedir?

Alkali Su, pH. değeri 7 ve üzeri olan sulardır.

Alkali Sular çeşme sularından daha fazla alkali olup, daha az asidik özelliğe sahiptir.

Evde Alkali Su Yapabilir miyiz?

Evet evde kendimiz de alkali su yapabiliriz.

1- Karbonat ile suyu alkali yapabilirsiniz.

Karbonatın dokunabileceği ciddi bir rahatsızlığınız yok ise; 1 litre suya 1 çay kaşığı ya da 19 litrelik bir damacanaya  2 yemek kaşığı karbonat ilave edip çalkalayarak içebilirsiniz.

İşte suyu alkali yapmak bu kadar kolay. Siz de sağlığına dikkat edin hastalıklarla mikroplarla savaşın.

Unutmamalıyız ki evde kendimiz için hazırladığımız karbonatlı alkali suyumuzu çocuklara özellikle 3 yaş altı çocuklara içirmemeliyiz. Bu sebeple büyük damacanalara alkali su hazırlamamanızı öneriyorum. Her seferinde tüketebileceğiniz kadar alkali suyu daha çok seveceğinizi düşünüyorum.

Sevgiyle ve Sağlıkla Kalın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git